dzisiaj jest: 7 lutego 2023 r.   ::    imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Obchody 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

Grafika zaproszenia do WierzchosławicW niedzielę (22 stycznia) w Wierzchosławicach odbędą się ogólnopolskie uroczystości z okazji 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Ich głównym organizatorem jest tradycyjnie NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, a współorganizatorem wydarzenia jest Powiat Tarnowski.

 

Uroczystości upamiętniające urodziny wybitnego przywódcy chłopów polskich od lat gromadzą w Wierzchosławicach, rodzinnej wsi Witosa, nie tylko rolników, przedstawicieli różnych organizacji i samorządowców, ale także najważniejsze osoby w państwie. Dwukrotnie obecny był prezydent Andrzej Duda, uczestniczyli w tych obchodach także m.in. premier Beata Szydło, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Grafika przedstawiająca głównego organizatora uroczystości

Niedzielne wydarzenie zainauguruje o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i polskich rolników w Kościele Parafialnym w Wierzchosławicach pod przewodnictwem ks. bp. Artura Ważnego. Następnie uczestnicy uroczystości ze sztandarami pocztowymi przejdą pod Grób Wincentego Witosa na cmentarzu parafialnym, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

O godz. 13.30 zaplanowano spotkanie uczestników w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, gdzie przewidziane są także wystąpienia i prelekcje zaproszonych gości.
Podczas spotkania zostaną wręczone również odznaczenia resortowe „Zasłużony dla Rolnictwa” dla 40 rolników z terenu Powiatu Tarnowskiego, za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych.

Logotypy instytucji, które właczyły się w przygotowanie uroczystości

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt