dzisiaj jest: 7 lutego 2023 r.   ::    imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Budżet na 2023 rok przyjęty jednogłośnie!

Sesja budżetowaRada Powiatu jednogłośnie przyjęła – w wersji zaproponowanej przez Zarząd – budżet powiatu tarnowskiego na 2023 rok. Wydatki przewidziano na przeszło 204 mln zł. Realizowanych w przyszłym roku będzie kilka dużych inwestycji, głównie dzięki środkom finansowym otrzymanym z rządowych programów.

 

Starosta tarnowski Roman Łucarz podkreślał, że skonstruować budżet na 2023 rok nie było łatwo ze względu na sytuację gospodarczą wynikającą z pandemii koronawirusa i wojny na Ukrainie, niemniej zabezpieczono pieniądze na wszystkie najważniejsze potrzeby. Realizowane będą też duże inwestycje takie jak drugi etap przebudowy drogi powiatowej w miejscowościach Więckowice i Grabno (5 mln zł), utworzenie Powiatowego Zakładu Aktywizacji Zawodowej przy SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach (7,5 mln zł), przebudowa i rozbudowa budynku na potrzeby Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żabnie (5,6 mln zł) czy powstanie boisk sportowych przy szkołach powiatowych w Wojniczu, Ciężkowicach i Tuchowie (3,5 mln zł). Wszystkie te przedsięwzięcia dofinansowane będą z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Opracowanych zostanie w 2023 roku sporo projektów, które pozwolą na zaplanowanie i przygotowanie nowych zadań do realizacji.

Sesja Bbudzetowa

W sumie na wydatki inwestycyjne zagwarantowano w przyszłorocznym budżecie powiatu przeszło 23,5 mln zł, a czynione będą starania o pozyskanie kolejnych dotacji na ten cel z funduszy zewnętrznych.

- Będziemy składać na przykład duży wniosek o środki rządowe na wyasfaltowanie kilkudziesięciu kilometrów powiatowych dróg. Będziemy też realizować w przyszłym roku, czego nie ma ujętego jeszcze w projekcie przedstawionego radnym budżetu, remont prawie sześciokilometrowego odcinka drogi powiatowej Lisia Góra - Łęg Tarnowski. Wniosek składać będziemy do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, do tej inwestycji dołożą się również samorządy gminne – mówi starosta Roman Łucarz. – Budżet jest trudny, ale na początku każdego roku nigdy nie było łatwo. Później – dzięki spływającym dodatkowym pieniądzom – sytuacja budżetowa wygląda już dużo lepiej. Po to też jesteśmy – jako władza samorządowa – aby mierzyć się z problemami i jak najlepiej je rozwiązywać.

Zespół Kolędniczy Echo Doliny z Biadolin Radłowskich

Podczas sesji budżetowej świąteczno-noworoczną atmosferę przybliżył Zespół Pieśni i Tańca „Echo Doliny”, działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadolinach Radłowskich.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt